SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
- REKRUTACJA
Kwalifikacja do programu będzie dobywać się nie rzadziej niż raz na pół roku.
Zgłoszenia do projektu będą przyjmowane: mailowo, listownie, telefonicznie oraz osobiście. Każdy uczestnik jest zobligowany do złożenia kompletu dokumentów w oryginale przed przystąpieniem do pierwszej formy wsparcia.
O zakwalifikowaniu do programu będą decydować następujące czynniki:
- spełnienie kryteriów włączenia;
- kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia do programu oraz działania realizowane będą pod adresem:
- KOŚCIUSZKI 49J
08-400 Garwolin
tel. 256823679
e-mail: depresja9813@trojanow.eu
godziny otwarcia: od 8:00 – 18:00 poniedziałek – piątek
- Kryteria i sposób kwalifikacji uczestników do programu/ do poszczególnych etapów programu
Osoba aplikująca do programu musi spełniać następujące kryteria włączenia do programu:
- zamieszkuje w województwie mazowieckim
- osoba niesamodzielna
- osoba z zaburzeniami psychicznymi tj. posiada diagnozę psychiatry, jest po leczeniu szpitalnym na oddziale psychiatrycznym w formie stacjonarnej, lub jest osobą zagrożoną hospitalizacją z objawami zaburzeń psychicznych (wg ICD – 10) na podstawie zaświadczenia lekarskiego lub dokumentacji lekarskiej
- rodzic/opiekun osoby aplikującej do programu przedłożył organizatorowi wypełniony druk świadomej zgody na udział w programie zgodny z Załącznikiem 1;
- pisemne oświadczenie osoby lub opiekuna o braku udziału w innych analogicznych projektach finansowanych z EFS
- brak przeciwwskazań do treningu na bieżni (np.: choroby układu krążenia, oddechowego o znacznym nasileniu);
Do programu będą mogły zostać włączone tylko osoby, które spełniły wszystkie kryteria włączenia.
- Kryteria wyłączenia z programu:
- przedłożenie organizatorowi przez rodzica/opiekuna uczestnika programu pisemnej rezygnacji z udziału dziecka w dalszych działaniach programu,
- nieusprawiedliwiona absencja na 5 sesjach terapeutycznych (Organizator uzna za usprawiedliwioną nieobecność kiedy będzie ona wynikała: ze stanu zdrowia uczestnika (innego niż zawarte w kryteriach wykluczenia) tymczasowo uniemożliwiającego przeprowadzenie sesji terapeutycznej popartego dokumentacją medyczną, ze zdarzenia losowego o szczególnym znaczeniu (do oceny przez organizatora).
Uczestnik, u którego podczas wykonywania interwencji wystąpi co najmniej jedno kryterium wyłączenia zostanie wykluczony z udziału w programie. Osoby, dla których zabraknie możliwości udziału w programie będą miały możliwość zakwalifikowania się do niego w przypadku zwolnienia się miejsca (będą o tym informowani w trakcie trwania programu).
- ZORGANIZOWANIE Programu
Po zakwalifikowaniu do programu uczestnicy biorą udział w następujących działaniach:
- Wykonanie badania początkowego,
- Wykonanie cyklu terapeutycznego
- Wykonanie badania końcowego,
- Prowadzenie bieżącego monitoringu i raportowania o efektach realizacji projektu – Wypełnienie ankiety satysfakcji – Załącznik nr 2.
BADANIA POCZĄTKOWE I KOŃCOWE
W ramach badań początkowych i końcowych zostaną wykonane takie same testy i pomiary. Jest to warunek niezbędny, aby porównać stan pacjenta przed rozpoczęciem interwencji i po jej udzieleniu. Na podstawie tego porównania będzie się odbywać ocena efektywności programu. W ramach badań początkowych i końcowych wykonane zostaną testy i pomiary.
CYKL TERAPEUTYCZNY
- Po badaniach początkowych, na podstawie ich wyników i potrzeb danego uczestnika zostanie wyznaczony indywidualny cel terapii zgodny z zasadą SMART. Jego osiągnięcie będzie ocenianie przy zastosowaniu Skali Oceny Osiągania Celów. Osiągnięcie tego celu zostanie zweryfikowane po zakończeniu cyklu terapeutycznego.
- Następnie przeprowadzony zostanie cykl terapeutyczny przy zastosowaniu zrobotyzowanych systemów do rehabilitacji chodu. Do wykonania cyklu terapeutycznego wykorzystany będą urządzenia przystosowane do przeprowadzenia rehabilitacji funkcji chodu dzieciom w wieku 5-18 lat.
- Jedna sesja terapeutyczna trwa około 60 minut.
- Jeden cykl terapeutyczny składa się z kilku określonych przez lekarza lub terapeutę sesji terapeutycznych.
- Po sesji niezbędne jest zapisanie efektów, uwag i zaleceń w dokumentacji medycznej.
- Po udzieleniu pełnego cyklu terapeutycznego będzie wykonane badanie końcowe.
- Zasady udzielania świadczeń w ramach programu
- Świadczenia w ramach programu są udzielane uczestnikom programu bezpłatnie.
- Udział w programie jest dobrowolny.
- Rodzic/opiekun uczestnika musi przedłożyć organizatorowi wypełniony druk świadomej zgody na udział w programie zgodny z Załącznikiem 1. przed rozpoczęciem działań w ramach programu.
- O włączeniu do programu decyduje kolejność zgłoszeń.
- Do programu będą włączone tylko osoby, które spełniły wszystkie kryteria włączenia.
- Świadczenia programu będą przerywane, a uczestnik zakończy udział w programie w przypadku kiedy zaistnieje którekolwiek z kryteriów wyłączenia.
- Świadczenia w ramach programu będą przeprowadzane w pomieszczeniach spełniających wymagania stawiane przez obowiązujące przepisy prawa.
- Udzielanie świadczeń przez organizatora w ramach programu nie będzie wpływało negatywnie na inne świadczenia zdrowotne finansowane ze środków publicznych udzielane przez niego.
- Uczestnicy programu będą informowani o źródłach finansowania programu.
- Uczestnicy będą włączani do programu do momentu osiągnięcia limitu osób, jaki zadeklarowali beneficjenci w poszczególnych projektach.
- Dopuszczalne jest uczestnictwo w programie więcej niż jeden raz. Jedna osoba może uczestniczyć w programie maksymalnie 2 razy w roku, 6 razy w ciągu 3 lat trwania programu z zastrzeżeniem, że w roczny limit uczestnictwa w programie włącza się uczestnictwo w innych, komplementarnych programach finansowanych ze środków publicznych.
- W przypadku osób uczestniczących kolejny raz w programie nie wykonuje się badań początkowych. Jako wyniki badań początkowych wykorzystuje się wyniki uzyskane podczas badań końcowych ostatniego uczestnictwa w programie. Do porównania z wynikami uzyskanymi po udzieleniu interwencji wykorzystuje się wyniki uzyskane w wyniku badań końcowych ostatniego uczestnictwa w programie.
- Cykl terapeutyczny wykona specjalista lub lekarz
- Świadczeń w ramach programu będzie udzielała kadra posiadająca odpowiednie kwalifikacje.
- Dokumentacja medyczna powstająca w związku z realizacją programu będzie prowadzona i przechowywana w siedzibie organizatora zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi dokumentacji medycznej oraz ochrony danych osobowych.
- ZAKOŃCZENIA UDZIAŁU W PROGRAMIE
Uczestnik zakończy udział w programie w przypadku, gdy:
- zaistnieje któregokolwiek z kryteriów wyłączenia, o których mowa w punkcie 3 niniejszej informacji,
- zostaną mu udzielone wszystkie świadczenia przewidziane w programie,
ZAŁĄCZNIKI:
Szczegółowe informacje II 9813 – załączniki